Tarihçe

Tarihçe

ZİRVEDEKİ TEK TAŞ, O’DA YEKTAŞ

1984 Yılında Kurulan ve kuruluşundan bu yana inşaat alanındaki geniş faaliyet yelpazesi ile hizmet veren, konut sektöründeki önemli yatırımlarıyla büyümeye devam eden YEKTAŞ İnşaat, başarılı ve deneyimli yönetim kadrosuyla geleceğe doğru sağlam adımlarla ilerlemektedir.

‘Taş üzerine koyduğunuz her taş, zirvede YEKTAŞ’ fikrinden yola çıkarak ‘Zirvedeki YEKTAŞ’ düşüncesini benimseyen YEKTAŞ, ülkemizin birçok kentinde yüzlerce eseri başarıyla bitirdi ve hizmete açtı. Şirketimiz gerek modern teknoloji kullanımı, gerekse kalite konusunda çağa ayak uydurarak teşebbüste bulunduğu sektörde kendine saygın bir yer elde etmiştir. Şirketimiz inşaat, enerji, bayındırlık ve ulaştırma ile ilgili işleri başarıyla tamamlamış ve teslim etmiştir. Türkiye genelinde hizmet binaları, lojmanlar, hükümet konakları, baraj ve altyapıda birçok projeyi bitirerek değerli halkımızın hizmetine sunmuştur. YEKTAŞ, geçmişten aldığı güç ve titizlikle uyguladığı dünya standartları ile gelecekte de halkımızın ve ülkemizin hizmetinde olacaktır.

Fayda üretmeyi temel alan çalışma prensipleri ile hareket ederek, inşaat sektöründe kalitesi yüksek projeler gerçekleştiren YEKTAŞ, moda olanı değil yararlı olanı yapma ilkesinden yola çıkarak, araştırmacı kimliğiyle dünyadaki en son teknolojileri ülkemiz insanının ihtiyacı ile buluşturmaktadır. Binlerce çalışanıyla ülkemizin hizmetinde olan YEKTAŞ her projesinde kalite standartlarını bir basamak daha yükselterek bu ülkeye hizmet etmeye devam edecek.

TEMELLER

Kurucularımızın çalışma ilkelerini oluşturan hasletler bu gün gittikçe büyüyen YEKTAŞ’in temellerini meydana getirdi.

 • Çok çalışan,
 • Her yaptığı projeyle kendisi ile yarışan,
 • En iyisini ve doğrusunu araştıran,
 • İş yaptığı bölgede, yöre halkına kalıcı faydalar bırakan,
 • Birçok fikri kaynaştırarak ortak bakış açısı oluşturan bir firma.

STRATEJİLER

YEKTAŞ İnşaat stratejileri, çalışanların ve yönetimin ortak yaklaşımı ile belirlenen ana hedefler çerçevesinde şekillenmiştir:

 • Enerji ve Eğitime yatırım yaparak ülkeye değer katmak
 • Üstlenilen her projede ülke ve kurum değerini arttırmak
 • Müşteri memnuniyetini arttırmak
 • Yeni ürün ve üretim teknolojilerini takip etmek,  geliştirmek ve uygulamak
 • Çalışanları ile birlikte kurumsallaşarak büyümek
 • Kaynakları etkin kullanmak
 • Yüzlerce yıl sonra da var olmak

HEDEFİMİZ

Önümüzdeki yıllarda YEKTAŞ İnşaat olarak enerji, gayrimenkul, sağlık, eğitim ve inşaat sektörlerinde projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz. 50 yıl sonra da YEKTAŞ aynı profesyonel yapıyı devam ettirmeyi hedefliyor.

SOSYAL SORUMLULUK

YEKTAŞ,  kuruluşundan aldığı emanetin temel harcında var olan değerlerle, toplumdan soyutlanmayıp;  iş yaptığı bölge halkına hizmet ederek faydalı olmak için projeler gerçekleştiriyor.  Bu amaçla yurdun dört bir yanında okul, hastane ve yollar yapan firmamız bu hizmette de en iyi ve en yeniyi takip etmek ve sürekli kılmak için kurumsallaşarak Ferah Büyük Çamlıca Kolejini kurmuş ve insanımıza sosyal açıdan destek vermeyi kendine bir görev addetmiştir.

FARKLILIKLARIMIZ

Moda olanı değil yararlı olanı yapma ilkesinden hareket eden firmamız, araştırmacı kimliğiyle dünyadaki en son teknolojileri takip ederek ülkemiz insanının ihtiyacı ile buluşturuyor ve geleceğe dönük sürekli kendini yenileyen alt yapı ile projelerini meydana getiriyor.